Ameliyasız Estetik

Estetik cerrahinin konusu sadece cerrahi müdahaleler değildir. Bir o kadar cerrahi müdahale gerektirmeyen uygulamalar ile de ilgilenmektedir. Dünya genelinde uygulanan işlemlerin daha büyük bir bölümünü ameliyatsız estetik uygulamalar oluşturur.

Ameliyatsız Estetik

Genel olarak ameliyatın gündeme gelmesi, başka herhangi bir yolun kesin bir çözüm sunmamasıdır. Bir başka deyişle, estetik cerrahi müdahale aslında bir zorunluluktan doğar. Öncelikli olarak tüm estetik cerrahlar var olan durumu korumayı ve yapabiliyorlarsa daha iyiye götürmeyi arzu ederler. Gerçekten de, estetik cerrahi müdahaleye gerek duymadan, bazı ufak dokunuşlar sayesinde çok önemli değişimler elde edilebilir. Bunlardan bazıları şunlardır:

• Plexr ile ameliyatsız göz kapağı estetiği
(Pleasma enerjisinin kullanarak etkili olur. Cildin, işlem uygulanan bölgenin nokta nokta buharlaştırılması sonrası kalan cilt dokusunun kasılarak cevap vermesi prensibinden faydalanarak fazla olan göz kapağı dokusunun toparlaması sağlanır ve ameliyatsız göz kapaklarının fazlalıklarından hastayı kurtarmayı amaçlar.)
• Needle Shaping ile dudak kalınlaştırma
(Dolgusuz dolgu olarak da tanımlanan bu uygulama birer ay arayla üç uygulama sonrasında dudaklarınızın 3 yıl boyunca herhangi bir yabancı madde enjekte edilmeden kalınlaştırılmasını sağlamaktadır.)
• Botox uygulamaları
(Kas aktivitelerini azaltarak veya durdurarak kırışıklıkların azaltılmasını amaçlayan en yaygın estetik müdahale olarak bilinmektedir.)
• Dolgu Uygulamaları (Hyaluronik Asit)
(Bölgesel olarak hacim ihtiyacı olan alanların veya kırışıklıkların azaltılmasında elimizde ki en önemli seçeneklerden biridir.)
• Lazer ile ameliyatsız yüz, boyun ve el gençleştirme
(Dermal dokunun ışık enerjisiyle ısıtılarak kollajen sentezinin artırılması amaçlanır ve birer ay arayla 5-6 seans önerilir.)
• Gençlik Aşısı (IAL Sistem)
(Saf hyaluronik asit uygulamasıdır ve cildin canlanmasını sağlar.)
• Bio-expander Uygulaması
(Çok ince yapısı sayesinde nazi göz altı gibi bölgelerin hacim kazanmasında faydalı ve güvenilir bir seçenektir.)
• İple Yüz Askılama (Silhouette Soft emilebilen yüz askı dikişleri)
(İleri derecede olmayan yüz sarkmalarının toparlanmasında lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen bir işlemdir.)
• Thermage CPT
(Ameliyatsız yüz toparlama seçenekleri arasında en önemli tedavi yöntemlerinden biridir. Monopolar radyofrekans ile dermisin ısıtılarak kollajen sentezinin artırılarak işlem sonrası ilk 6 ay içinde etkinliğini gösteren bir uygulamadır.)
• Kimyasal Peeling (Hafif Cilt Soyma)
(Cildin en üst kendini yenileyebilen tabakasının soyulmasını amaçlayan kolay ve düzenli yapılabilecek özel bir tedavi yöntemidir.)


Ameliyatsız estetik