Boyun Germe

Boyun germe ameliyatı gereksimine neden olan etkenlerin başında, Yer çekiminin yüzümüzde en çok etkilediği yerler çenenin yan kısımları ve çenenin altında bulunan gıdı bölgesidir. Aşağıya doğru sarkma yanaklardan başlar ve çene bölgesinde kendisini hissettirir. Sonuçta, boyun bölgesinde daha yaşlı ve estetik olmayan bir görüntü oluşmuş olur.

Boyun Germe

Boyun ve gıdının belirginlik kazanmasının temel nedenleri şunlardır:

• Cilt gevşekliğine sebep veren hastalıklar (Genetik Nedenler),
• Çene kemiğinin olması gerekenden daha az gelişim göstermesi,
• Normal kilonun üstünde olma,
• Yaşın ilerlemesi ile birlikte yanak derisinde aşağıya doğru hareketin başlaması,
• Cildin gevşekliğinin ve esnekliğinin fazlalaşması, gibi nedenlerdir.

Bu nedenler yüzünden çene hattı görünmez ya da düzleşmiş olabilir. Ağzı çizgisinden başlayarak çeneye kadar devam eden katlantı çizgisi çene bölgesinde bombeli bir görünüm yaratabilir. Ve en sonu, bu nedenler yüzünden çene bölgesi dolgun ve sarkık bir görünüm kazanabilir.

Boyun Askılama & Gıdı Boyun Germe Ameliyatı

Bu operasyon birçok değişkenin hesaba katılması sonucunda yapılabilir. Hastanın yaşı, çene ve gıdı bölgesinin özellikleri, cildinin ne kadar gevşek olduğu ve ne kadar sarktığı gibi değişkenler dikkate alınmalıdır. Ama en çok hastanın beklentileri göz önünde bulundurmalıdır. Boyun germe ameliyatında amaçlanan şey, hastanın çene hattının düzleştirilmesi dir. Bu sayede belirginleşen çene hattı, gıdıdaki yağ fazlalığından ya da sarkmadan da kurtulmuş olacaktır. Boyun germe ameliyatı planlanmasını engelleyen bazı durumlar vardır. Aşırı sigara tüketimi ve şeker hastalığı benzeri sistematik hastalığı olan kişiler için operasyon planlanmayabilir. Bunlara ek olarak, öncesinde boyun bölgesi ile ilişkili başka bir cerrahi işlem söz konusu olmuşsa, operasyon yine ertelenebilir. Bu duruma karar verirken uzman doktorunuz ile birlikte hareket etmeniz gerekir. Hem genel hem de lokal anestezi ile uygulanabilir. Ancak genel anestezi Boyun germe ameliyatı için çok daha uygundur. Operasyon ortalama olarak 2 saatte bitirilir ve ilk gün dışında herhangi bir gün ağrınız ya da sızınız söz konusu olmaz. Kulak önünden ya da arkasından girildiği için bu bölgelerde belli belirsiz bir iz oluşur. Bu iz çok kısa bir süre sonra görünmez bir hale gelir. Belki de operasyonun en sıkıcı tarafı, 10 günlük bir süre boyunca, başınızı ve boynunuzu sıkı biçimde saracak bir bandaj takmanız gerekmesidir. Uzman doktor operasyondan sonra size gerekli önerilerde bulunacaktır. Bu 10 günlük sürede, bandajı çıkarmamalı ve uçak yolculuğu yapmamalısınız. Öncesi ile kıyaslandığında, hasta kendisini ayna karşısında çok daha sağlıklı ve genç hissedecektir. Planlama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, yaşın ilerlemesine bağlı olarak hastanın orta ve üst yüz bölgesinde deformasyon olmamasıdır. Buna ek olarak, hacim problemi de olmamalıdır.

Boyun germe estetiği

Ameliiyatsız Boyun Germe

Ameliyatsız Boyun germe için uygulanabilecek ameliyatsız tedaviler şunlardır :

C vitamini enjeksiyonu ile Gıdı Boyun Germe

Aşırı fazla olmayan, ciltte katlanma ve sarkma sorunu olmayan daha çok genç, gıdı veya çift çene görünümünden rahatsız hastalarda oldukça tatmin edici ofis şartlarında buz ile rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir. 1,5 ay arayla 3 kez yapılması yeterli olmaktadır.

Needle Shaping Gıdı Boyun Germe İşlemi

Boyun bölgesinde cilt fazlalığı, hafif sarkma, boyunda yatay çizgilenmeler de etkilidir. Bir ay arayla 3 kez uygulandığı taktirde 3 yıl kalıcılık sağlar. Bir çeşit mikroototransplantasyon yöntemidir. Kollagen göçü yaparak etkili olan ameliyatsız etkili bir teknolojidir.

Boyun Thermage Boyun Germe

Bu tedavi ciltte sıkılaştırmayı hedefler. Ancak cildin altında bulunan yağ dokusunun etkilemesi söz konusu değildir. Hangi türden hastaların bu tedaviyi seçecekleri önemlidir. Monopolar Thermage tek seanslık bir işlemdir. Radyofrekans uygulaması biçimindedir. Senede sadece bir kez uygulandığında, etkisi uzun süre devam edecektir. Thermage uygulamasına ilişkin detaylı bilgi edinmek adına yandaki menüye bakmanız yeterli olacaktır.

İple Gıdı Boyun Germe

Lokal anestezi ile yapılır. Emilmesi mümkün olan ve güvenilir Silhouette Soft sütürlerinin kullanıldığı uygulamanın hedefi, boyundaki sarkmaların ve çenenin yan kısımlarındaki bombeliklerin ortadan kaldırılmasıdır. Pratik bir işlemdir ve sonuçları memnun edicidir.

Liposakşın ile Boyun Germe

Boyun liposuction uygulamasının en iyi sonucu vermesi için gereken birkaç şart vardır. Çenenin alt kısmında fazla yağlanma durumu varsa bu yöntem kullanılabilir. Ancak hastanın genç olması ve boyun bölgesine doğru ilerleyen bir sarkmasının olmaması da gerekebilir. Bu koşullar altında, en etkili tedavi olduğunu söyleyebiliriz. Ya kulak önünden ya da çene altındaki birkaç noktadan girilebilir. Cilt altına yer etmiş fazla doku dışarı atılır. Başınızı ve boynunuzu aynı anda saran bir bandaj yapılır ve uygulama nihayete erdirilir. Operasyon 1 saat kadar sürer ve genel olarak ağrı ya da sızı yaratmaz. Bandajın 7 ila 10 gün kalması gerekmektedir.