Burun Botoksu

Burun bölgesinde de çeşitli durumlarda etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

  • Burun çizgilerine botoks uygulaması ile çizgi ve kırışıklıklarda azalma sağlanabilir.
  • Ameliyatsız burun estetiği uygulamaları arasında önemli bir yere sahiptir.
  • Burun botoksu ile burun ucu kaldırma işlemi de gerçekleştirilebilir.

Burun Botoksu

Burun Çizgilerine Burun Botoks Uygulaması

Burun sırtında burun ucunda ve burun kemiğinin yanlarında çok ince genellikle fonksiyonlarını yitirmiş kaslar mevcuttur. Bu kasların bazen aşırı aktif olduğu bireylerde bu bölgelerde özellikle gülme mimiklerinde burun üzerinde ve çevresinde fazlaca kırışıklık görünür. Kimi zamanda buruna botoks uygulanması sonrasında aslında belirgin aktivite göstermeyen bu bölge kasları aktif kasılma göstererek bu bölgenin kırışmasına neden olabilmektedir. Burun botox uygulaması sonrası ortaya çıkan bu durum kontrolde rahatlıkla birkaç küçük dokunuşla burun çizgilerine burun botoks uygulaması ile düzeltilebilir.

Botoksun maddesi botolinum toksininden temin edilmektedir ve vücuttaki ya da yüzdeki derin, yoğun ya da yüzeysel kırışıklıkların elenmesi, tahrip edilmesi için kullanılmaktadır. Gözlerin iç kesiminden başlayarak burun ucuna dek varan ve burun kemiğinin iki yanından uzanan burun çizgileri ekseriyetle gülme esnasında ortaya çıkmaktadır. Münferit olarak ne aşikar ne de baş ağrıtıcı olan bu çizgiler kimi uygulamaların akabinde üçüncü hafta kontrolünde ortaya çıkar. Bu alana yapılacak birkaç enjeksiyon sonrasında bu kırışıklıkların hakkından gelinebilir ve eğer bu durum gözleniyorsa, kesinkes düzeltilmesi gerekir çünkü doğallığını kaybetmiş bir gülüşe sahip olmanıza neden olabilir. Burun çizgilerine botoks uygulaması zor olmayan bir uygulamadır.

Botoksla Burun Ucu Kaldırma

En çok burun ucu düşük, ameliyattan çekinen, ameliyat olmaktan korkan ama profilinin durumundan rahatsız insanların bize başvurduğu konuların başında gelir. Burun ucu botoks uygulamasından fayda görecek kişiler özellikle konuşurken burun ucu hareket eden kişilerdir. Normalde aktif olmayan bu bölge kaslarının çok aktif mimik hareketlerine katıldığı kişilerde güzel sonuçlar alınmaktadır. Ancak burun ucu şekillendirmenin tek başına burun botoks ile olması her zaman mümkün olmayabilmektedir.

Burun ucu dolgu uygulamasıyla da profil düzeltme işlemleri iyi sonuçlar vermektedir. O nedenle özellikle bu konuda mutlaka bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşmeli ve onun yönlendirmelerine uymalısınız.

Özellikle profil düzeltme için burun botoks uygulaması ve dolgu birlikte yapıldığında fayda daha yüksek olmaktadır.

Burun da kas aktivitelerinin fazlalığından kaynaklanan bir diğer sorun da gülerken burun kanatlarının genişlemesidir. Bu durum genellikle burun ucunun aşağıya hareketi de eşlik etmektedir. Sebebi kanatların dış kısımlarına ve burun ucuna yapışan kasların gülme mimiklerine eşlik etmesinden kaynaklanır. Bu kas aktiviteleri burun botoksu uygulaması ile azaltıldığında burun kanatlarının genişlemesi ve burun ucunun gülerken aşağıya yönelmesi hareketleri azaltılabilir.

Burun botoksu