Burun Dolgusu

Burun dolgusu buruna estetik görünüm kazandırmanın bir diğer yoludur. Burnun kötü biçimi ya da şekli, sadece dolgu uygulaması ile düzeltilebiliyorsa, ilk olarak dolgu tedavisi seçeneğine yönelmek gerekir.

Burun Dolgusu

Burun dolgusu uygulaması hiç ameliyat olmamış, hacim artırımı ile sorunları düzelebilecek burunlarda, genellikle daha önce 2 – 3 kez ameliyat geçirmiş, yapılacak operasyonun riskli göründüğü kişilerde tercih edilir. Burun sırtında veya yanlarda hacim problemleri olan bölgelerde, bazende darbelere bağlı olarak oluşan benzer problemler ve yapısal hacim problemleri olanlarda tercih edilebilir.

Burun dolgusu ile burun tabanının yüksekliğinin yetersiz olduğu ameliyat olmamış kişilerde de bu bölgeye yapılacak burun dolgu uygulaması burnun kalkmasını, daha iyi görünmesini sağlayabilir. Burun bölgesinin hareketsiz bir bölge olmasından dolayı da buraya yapılan dolgu uygulamaları daha uzun süre kalıcılık göstermektedir.

Bu hacim problemleri dışarıdan alınan darbelere bağlı olarak gelişebileceği gibi bazı durumlarda yapısal olarak da bu türden hacim problemleri var olabilir. Ameliyat geçirmiş ama burun tabanının yüksekliğinin yetersiz olması söz konusu olan kişilerde, dolgu uygulamaları sayesinde burnun kalkması ve daha iyi bir görünüm kazanması mümkün olabilmektedir.

Burun hareketsiz bir bölgedir. Bu nedenle buruna dolgu uygulamaları uzun süre etkinlik gösterir.

Burun dolgusu uygulaması, cilt altına enjektör ve iğne yardımı ile hyalüronik asit içerikli dolgunun enjekte edilmesi işlemidir. Buruna yapılacak dolgu işlemi sırasında duyacağınız rahatsızlığınızı en aza indirmek için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülür veya lokal anestezi yapılır.

Burun dolgusu işlemi esnasında ne kadar dolgu kullanılacağı, probleminizin boyutuna göre değişiklik gösterecektir. Ancak etkisi hemen burun dolgusu yapılır yapılmaz kendisini belli eder ve problem ortadan kalkar. İlk 2 gün boyunca kızarıklık ve şişlik olabilir. İstediğimiz görünüme 3 – 4 gün içerisinde kavuşmuş olursunuz. İlk hafta sonunda kontrole gelirsiniz ve elde edilen sonuç ile yaklaşık 9 – 18 ay boyunca yaşamaya devam edersiniz.

Burun bölgesinde, her bir kişiye uygulanan dolgu miktarı farklılık gösterse bile, en az 12 ay süreyle etkili olma durumu söz konusu olacaktır. Burun dolgusu uygulaması burun estetiğinin, profil estetiğinin bir parçası olduğundan doktorunuz size başka bölgelere de dolgu uygulaması veya burun dolgusuna ilaveten burun botox uygulaması, çene dolgusu gibi işlemlerde önerebilir. Bu yüzden doktorunuz ile detaylı bir görüşme yapmanız doğru olacaktır.

Burun Dolgusu