Burun Estetiği Ankara

Burun estetiği ameliyatı burundaki estetik sorunları düzeltmeye yönelik bir cerrahi operasyondur. Aynı anda burnun fonksiyonel olarak problemleri de giderilebilmektedir. Estetik cerrahi yıllardır büyük bir gelişim içerisindedir. Bu duruma paralel olarak cerrahların yetenekleri ve bilgileri de önemli bir artış göstermiştir.

Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin ilk olarak sorunlarının ne olduğu net bir biçimde tespit edilmelidir. Ayrıca uzman doktor ve hasta beraberce nasıl bir sonuç arzu ettiklerine karar vermelidir. Doktorlar istenilen sonuçlar ile yapılması imkan dahilinde olan değişiklikler arasında bir denge kurmalıdır.
Yüz oranı ile elde edilecek sonuç arasında önemli bir ilişki vardır. Ameliyat öncesi yapılan görüşmeler sayesinde güven kazanmış olursunuz. Burun estetiğinden önce muhakkak bir planlama yapılması zorunludur.
Doktorunuzdan operasyonun gidişatı ve sonuçları ile ilgili bilgileri veya anestezi ile ilgili süreçleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca ameliyat sonrasındaki bakımınızın nasıl olması gerektiği ve kontrol süreçleri ile ilgili bilgi edinmeniz de mümkündür.

Burun estetiği yaptırmak isteyenler

Burun Estetiğinde 3 Boyut Teknolojisi Nedir?

Burun estetiği için üç boyutlu tasarım imkanı sunarak planlamanın düzgün işlemesine olanak veren 3D Vectra cihazından yararlanmaktayız. Bu cihaz sayesinde, ameliyattan sonra sahip olacağınız burnun şeklini hemen hemen görmüş olursunuz.

Doğal Bir Görünüme Sahip Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır?

Burun sırtının kavisli olduğu ya da sivri olduğu küçük bir burundan, ucu kaldırılmış ve ucu sivri olan bir buruna kadar birçok sonucu birlikte görmeniz mümkündür. 15 – 20 yıl öncesinde, burnun ucunun aşırı kalkık olduğu, burun sırtının oyulduğu, küçük, ucu sivri ve estetikli olduğu belli olan burunlar revaçtaydı.

Hastalar ve Doktorlar bu özelliklere sahip burunların çok daha güzel olduğunu düşünüyorlardı. 2000 'li seneler ile birlikte bu fikir yerini başka düşüncelere bıraktı. Doğal ve kişilerin yüz hatlarıyla orantılı, oyulmamış, ucu aşırı kalkık olmayan ve estetik müdahale geçirdiği belli olmayan burun biçimi egemen olmaya başlamıştır. Burun ucu estetiği burnun uç kısmına yapılan işlerim tümünü kapsar. Bu konu özelinde estetik cerrahların çok önemli katkıları olduğunu söylemek gerekiyor.

Bu süreçte, estetik cerrahinin hemen hemen her disiplini doğal sonuçlar elde edilmesi için çaba göstermiştir. Ama bugün bile burun estetiği ameliyatı yaptırdığı belli olsun isteyen hastalarımız olabiliyor. Estetik burun ameliyatları kişiye özel tasarlanan bir ameliyattır. Bize göre, her bir birey yüzü ile uyumlu olan sonuçların ortaya çıkmasına vesile olacak bir planlamayı benimsemelidir.

Burun sırtının kavisli olduğu ya da sivri olduğu durumlar.

Burun Estetiğinde Sıkça Sorulan Sorular

Burun estetiğinden sonra burnumun şekli neye benzeyecek?

Kliniğimizde ameliyattan hemen önce üç boyutlu resminiz çekilir. Bu resmin üzerinde istenilen tasarımlar yapılabilir. Bu sayede ameliyat sonucunuzu büyük oranda ameliyattan önce görmeniz.

Ameliyat sonrasında ortaya çıkacak sonucu beğenecek miyim ? Yeni burnumun görüntüsü yüzüme yakışacak mı?

Yapılan tasarım yalnızca burnunuzu değil yüz oranınızı da hesaba katacaktır. Bu yüzden size en uygun sonucun alınması ihtimali de daha fazla olacaktır.

Doğal görünümlü bir burun mu yoksa estetik ameliyat edildiği belli olan bir burun mu istiyorum?

Ameliyattan önce tasarım sayesinde hem doğala en yakın hem de hafif biçimde kalkık bir burnun yüzünüzde nasıl durduğunu görebilirsiniz ve buna göre bir karar verebilirsiniz.

Estetik burun ameliyatı sonrası ağrılarım olacak mı?

Burun estetiği ameliyattan sonra ağrılarınızı ortadan kaldıracak ilaçlar sayesinde ağrınız ya da sızınız olmaz. Genellikle, ameliyatların ardından ağrılar ile ilgili şikayet gelmez. Gereken ilaçlar almanız gerekir. Öne eğilerek durursanız, kafa içi basıncı artacağından, ağrılarınız oluşabilir.

İstediğim sonuçları alabilecek miyim?

Burun estetiği kendi içinde karmaşık bir ameliyat olarak görülmelidir. Kemik, kıkırdak, deri, yumuşak doku ve mukoza arasındaki bağlantılar yeniden düzenlenir. İyileşme dönemini, ameliyatın hangi teknikle yapıldığı, sizin doktorun önerilerine ne kadar uyduğunuz ve yara iyileşmesi süreçleri etkileyecektir. Bu değişkenlerin hepsini tam olarak kontrol etmek mümkün değildir. Bu nedenle her bir burun ameliyatı için % 10 oranında yeniden müdahale edilmesi ihtiyacı vardır. Hiçbir doktor yaptığı ameliyatı tekrar etmek istemez ve yine hiçbir hasta tekrardan ameliyat masasına yatmak istemez ama bu olasılığı da kabul etmek gerekmektedir.

Bu en önemli meselelerden birisidir. Çünkü alacağınız sonucu bir ömür boyunca aynaya baktığınız vakit göreceksiniz. Öncelikle nasıl bir burun arzuladığınıza karar vermiş olmanız gerekmektedir. Kliniğimizde, 3D Vectra Tekniği sayesinde, üç boyutlu fotoğraflarınızı çekiyoruz ve bu resimler üzerinden size yardım etmeye çabalıyoruz. Fotoğraflar elimizde olduğu için yüzünüze en uygun planlamayı yapmamız mümkündür. Sonuçları size göstermemiz çok zor olmuyor. Resimdeki sonuçlar %95 civarında gerçek burnunuzun gösterimi olmaktadır.

Burun ameliyatlarında tampon kullanılması zorunlu mudur?

Son dönemlerde hastalar tampon kullanılmadan yapılan burun ameliyatları hakkında oldukça meraklı davranıyorlar. Burun estetiğinin tamponsuz olarak yapılabilmesi mümkün değildir. Burun içindeki cilde mukoza denir. Burun ameliyatında kıkırdakların birbirlerinden ayrılması gerekir ve bu bölgenin sonuçta yeniden birleştirilmesi gerekir. Bu birleşmenin sağlanması için tampon kullanılması zorunludur. Bu birleşmenin fazlasıyla başarılı olması için ekstra olarak dikişler bile koyduğumuzu söylemek isterim. Tampon burun içimdeki sızıntıları ve kanı emebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca çevresine baskı yapar ve bu sayede iyileşme sürecini hızlandırır. Tamponsuz ameliyat yapıldığı zaman, hastaların bir miktar sızıntı ve kanı yutmaları gerekir. Böylece, öğürme ve kusma gibi durumlar söz konusu olabilir. Kafa içi basıncın artmasına neden olan kusma ve öğürme, şişliğin artmasına sebebiyet vermektedir. Bu ciddi sorunlar yüzünden tamponsuz yapılmaması gerekir.

Burnumdaki tamponlar çıkarılırken canımın acıması söz konusu mu?

Silikon ve hava akışına engel olmayan delikli implantlar kullanılacağı için tamponlar çıkarılana kadar hem rahat edersiniz, silikonlar yapılmayacağı içinde çıkartılırken ağrı duyulmaz.

Daha önce burun ameliyatı geçirmiş kişiler ameliyat hazırlığı yapan kişileri bu konu ile korkutabilmekteydi. Ancak günümüzde kullanılan tamponlar çok kısa ve kaygandır. Bu yüzden, çıkarıldıkları vakit pek fazla acıya neden olmazlar. Endişe etmenize gerek yoktur.

Burnumun düşmesi, sarkması ya da çökmesi gibi durumlar ile karşılaşır mıyım? riskler var mıdır?

Burun estetiği ameliyatının ardından meydana gelmesi korku verici olan durumlardan birisi de burunun düşmesi ya da sarkmasıdır. Ama bu tarz olumsuz durumlar cerrahi işlemlerin gelişmesi nedeniyle neredeyse ortadan kaybolmuştur. Burun piramide benzetilebilecek bir iskelet organıdır ve kemiklerden ve kıkırdaklardan meydana gelir. Burunun, bir piramit gibi, ayakları ve dayanak noktaları vardır. Koruması gereken olmazsa olmaz noktalar bu dayanak noktalarıdır. Bu durum dikkate alınırsa, burnunuza çökme, sarkma ya da düşme gibi sorunlar görülmez.

Tekrar burun estetiği ameliyatı olmamı gerektirecek bir durum olabilir mi?

%10’luk bir yeniden ameliyat olma ihtimali her zaman mevcuttur ama bu oranın sıfıra yaklaşması için elden ne geliyorsa yapılacaktır. Ne var ki, bu oranın sıfırlanması cerrahinin tabiatına aykırıdır. Bu mesele ameliyatınızı gerçekleştirecek olan uzman doktor tarafından size bildirilecektir.

Operasyon için hangi türden doktorlara güven duymalıyım?

Ben her zaman için hastalarıma olası sorunlarını çözebilen, yanınızda olduğunu samimi bir biçimde hissettiren, empati kabiliyeti yüksek yani kendisini sizin yerinizde düşünebilen bir doktora gitmelerini ve bu doktor ile aralarında bir güven ilişkisi kurmalarını öneriyorum.

Burun estetiğinin ameliyatsız yapılması mümkün müdür?

Burundaki çukurluklar, Burunun sırtındaki (kemer) göçükleri, kanatlardaki simetriler gibi küçük estetik problemlerin giderilmesinde ameliyatsız olarak;
• Ameliyatsız olarakta Burun dolgusu uygulamasıdır.
• Burun botoksu ile buradaki kırışıklara müdahale edilebilmektedir.
Ankara'da burun estetiği  fiyatları ve müdahaleleri konusunda kliniğimizde hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu soru ile ifade edilen şey, dolgu ve botoks benzeri enjeksiyon ile verilen maddelerin hastaya herhangi bir rahatsızlık vermeden kusurlarının düzeltilmesinin mümkün olup olmadığıdır. Bu soruya bazen olumlu bazen ise olumsuz yanıt vermek gerekir. Her bir hastanın durumuna göre değişiklik gösteren endikasyonlar mevcuttur. Bu endikasyonların net bir biçimde farkına varılması da ancak muayeneden sonra mümkün olabilmektedir.

Burun estetiği yaşı.

Kaç yaşında olmam gerekir?

Textbook’lara bakıldığı vakit, Burun estetiği için 18 yaşında olunması gerekmektedir. Bunun nedeni ise yüz gelişiminin tamamlanmasının bu yaşta gerçekleşmesidir. Daha erken bir yaşta yapıldığı vakit yüz gelişimini olumsuz olarak etkilemesi söz konusu olabilir.

Petek Dinçöz’ün burnu gibi bir burun benim için uygun mudur?

Eskiden hastalarımızdan bazıları ellerinde ünlülerin fotoğrafları ile gelerek “burnumun böyle olmasını istiyorum” derlerdi. Bu kişilerin sayısı oldukça azaldı. Ancak yüzünüzün bir bütünlük oluşturduğunu bilmeniz gerekiyor. Haliyle burnunuz da bu bütünün parçalarından birisidir. Elde edilecek olan burnun sizin yüzünüze uygun olması en önemli kriterdir. Yüzünüze uygun ve oranlamayı bozmayacak ve size estetik olarak yakışacak bir burnun arzu edilmesi daha doğru olacaktır. Her bir hastaya benzer sonuçların vaat edilmesi gerçekçi olmayacaktır. Burun derisinin kalınlığı ve başka durumlar dikkatli bir biçimde değerlendirilmelidir ve bunların uzman cerrahın bazen işiniz zorlaştıran unsurlar olduğu unutulmamalıdır.

Erkeklere burun estetiği daha mı zordur?

Hem erkekler hem de kadınlar da estetik burun ameliyatı teknikleri fark göstermez. Ama cilt yapısı, kıkırdak ve kemik dokusunun nitelikleri erkeklerde ve kadınlarda daha farklıdır. Operasyonlar, bu farklar dikkate alınarak planlanmaktadır. İyileşme süreçleri arasında da pek bir fark olmadığını belirtmek gerekmektedir.

Ortaya çıkacak sonucu bilgisayarda görebilir miyim?

Böyle bir imkana sahipsiniz. Ankara'daki kliniğimde mevcut olan 3D Vectra tekniği sayesinde üç boyutlu fotoğrafınız üzerinde, elde edilecek sonucun neye benzeyeceğini sizlere gösterebiliyoruz. Böylelikle, herhangi bir sürpriz ile karşılaşmanız söz konusu olmuyor. Size gösterdiğimiz görüntü operasyondan elde edilecek sonuç ile % 95 civarında aynıdır.

Size bir fotoğrafımı yollasam, burun estetiğinden nasıl bir sonuç alacağımı bana iletebilir misiniz?

Bu isteğinizin gerçekleşmesi mümkün görünmüyor. Sadece üç boyutlu bir fotoğraf üzerinde size sonuçları gösterebiliyoruz ve bu resmi çekmek için kliniğimize uğramanız gerekiyor.

Estetik burun ameliyatı kaç saat sürmektedir?

Bu süreç, ameliyatı gerçekleştiren kişiler değiştiğinde farklılık gösterebilir ama ortalama olarak bir estetik burun ameliyatı 2 saat kadar sürmektedir.

Ameliyat sonrası morluk oluşur mu? Olursa zaman geçmektedir? İyileşmeyi hızlandırmak için yapabileceğim bir şey var mı?

Morarma, eğer burun kemiklerine yapılan bir müdahale varsa, sık biçimde görülmektedir. Ortaya çıkmaması adına önlemler almamız ve size bazı tavsiyelerde bulunmamız mümkündür. Ama bazı durumlarda önüne geçilmesi imkan dahilinde olmayacaktır. Ortaya çıkması halinde, morlukların % 80’lik bir kısmı 10 gün içinde geçmektedir. Bu süreç aslında alçıların çıkması için geçmesi gereken süreçtir. Bu süreçte ortadan kalkmaz ise, 15 gün içerisinde tastamam geçecektir. Piyasada bulunan morluk önleyici Arnica ve Auridem XO gibi kremler faydalıdır. Ameliyattan sonra, yüzünüzde ve göz altınızda şişlikler oluşabilir. Bu şişlikler ortalama olarak 10-15 gün içerisinde yok olacaktır. Burunda meydana gelmiş şişliklerin daha yavaş düzeleceğini söylemek gerekir. Tamamen ortadan kalkmalar için 9 – 12 ay gibi sürenin geçmesi lazımdır. Bazı evrelerde birbirine benzemeyen, asimetrik şişlikler oluşabilir. Böylesi bir durumda burnunuz hafifçe eğri bir görünüm kazanabilir. Bu görüntünün tam olarak değerlendirilmesi ise benzer şekilde 9 – 12 ay gibi bir sürecin geçmesini gerektirmektedir.

Nefes alma problemim burun estetiği ameliyatı sayesinde çözülebilir mi?

Adından da anlaşılabileceği gibi,  burun ameliyatı, yalnızca burnunuzun biçimini değiştirmeye yönelik bir girişimdir. Ama solunum sıkıntısı yaşıyorsanız ve  burun ameliyatı ile birleşmesini istiyorsanız, bu ameliyata septorinoplasti adı verilir. Bu iki ameliyat birlikte uygulanabilir. Doktorunuz sizden tomografi isteyebilir ve buna göre ameliyatınızı planlar. Septorinoplasti ameliyatı,  burun ameliyatına nazaran daha uzun bir süre alabilir. Ama iyileşme dönemleri arasında göze çarpan bir farklılık yoktur.

Burun estetiği ameliyatı olsam bile, sonrasında nefes alma sıkıntısı nüksedebilir mi?

Burun estetiği ameliyatı ile beraber solunum problemlerinizin aşılması da mümkündür. Bu durumda, ilk 1 – 3 aylık evrede, burun içindeki şişlikler yüzünden, nefes alıp vermeniz bazen iyidir bazense kötü. Ancak sonuçta iyileşme kaçınılmazdır ve solunum problemi ortadan kalkar. Septorinoplasti ameliyatının ardından nefes alma problemi ortadan kalkar ve rahata kavuşursunuz. Ancak burun içinde bazı sıkıntıların tekrardan gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Böylesi bir durumda yeniden nefes alma sorunu yaşamanız mümkündür.

Burun estetiği ameliyatının yeniden tekrarlanması ihtimali nedir?

Hiçbir cerrahın hastasını yeniden ameliyat isteyeceğini düşünmeye gerek yoktur. Ama bazen her şeyin olumlu gelişmesi söz konusu olmayabilir. Birtakım kusurlar baş gösterebilir. Bu kusurların çok basit müdahaleler ile yoluna koyulması mümkündür. Revizyon ameliyatının yapılması ihtimali % 10 – 15 arasındadır. Hiç yenileme ameliyatı yapmadığını söyleyen cerrahlar ile karşılaşabilirsiniz ama bu tip ifadeler doğruluk değeri taşımazlar.

Burun estetiğinden sonra hastanede yatmam gerekli midir?

Bu sorunun yanıtı, ameliyat için hangi tür anestezi tercih edilmişse buna bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak genel olarak hastanede yatılmasını gerekli kılan bir durum oluşmaz.

Anesteziden korkmam gerekir mi? Uyguladığınız anestezi nasıldır?

Böyle bir seçenek mevcuttur ve kullanılabilir. Ama ben bunu önermiyorum. Burun estetiği ameliyatı esnasında burnunuzdan gelen tedirginlik yaratıcı sesler duyabilirsiniz. Acınız olmaz belki ama rahatsızlık çekmeniz olasıdır. Ama bu görüşe karşıt olarak, lokal anestezi kullanan doktorlar ve ameliyatlarını böyle yaptırmak isteyen hastalar mevcuttur.

Ameliyat hastane ortamında yapılmalıdır ve hastanın tamamen uyumasını sağlayan genel anestezi tercih edilmelidir. Sedo-analjezi adı verilen yöntem de uygulanabilir. Bu iki tekniğin güvenli olduğunu ve sağlığınız açısından sıkıntı yaratmayacağını söyleyelim.

Estetik burun ameliyatını törpü ile mi yapıyorsunuz? Kırma tekniğini kullanıyor musunuz?

Burun sırtında var olan kemerin düzeltilmesi adına törpüleme ya da kesme tekniği seçilebilir. Aslında kesme işleminin de bir nevi kırma işlemi olduğunu anlamak gerekir. Doktor bu tercihi burun kemerinin yüksekliğine ve burun sırtının nasıl olması ile ilgili hasta beklentisine bakarak belirlemelidir. Burun kemikleri birbirine daha yakın olsun isteniyorsa, bu durumda yan taraflardan kırma yapılması genel olarak zorunlu görünmektedir.

Burun estetiği ameliyat sonrasında Buruna alçı yapılması gerekli midir?

Ameliyat için burun üstündeki derinin kaldırılması gerekmektedir. İyileşme sürecinde bu derinin yenilenmiş iskelete yapışması gerekmektedir. Yapışma olurken aşırı şişme durumunun olmaması da arzu edilir. Yapılmış olan müdahalenin kemiklerin hareketini engellemesi gerektiğinden, alçı kullanımı zorunlu olmaktadır.

İyileşme döneminde ilaç kullanmak gerekir mi? Eğer gerekirse ne kadar kullanmalıyım?

Bütün cerrahi operasyonların ardından iyileşmeyi hızlandırması ve sağlık durumunuzu koruması için ilaç kullanımı gereklidir. Bu ilaçlar sayesinde şişkinlikler azalacaktır. Ameliyat bölgesi enfeksiyonların etkilerinden korunmuş olacaktır. Ağrılar ve olumsuz semptomların önüne geçilmesi de kullanılacak ilaçlara bağlı olarak artacaktır.

Kaç günlük bir zaman dilimi ayırmak gerekir?

Burun estetiği ameliyat sonraki ikinci veya üçüncü gün tamponlar çekilecektir. Beşinci gün ise alçı değiştirilir. Onuncu güne geldiğinizde alçı tamamen çıkarılır. On günlük bir süreçte alçı ile yaşamanız gerekir. Tamponun alındığı gün de dahil olmak üzere bu süre zarfında dinlenmeniz lazımdır. Daha sonraki süreçte daha rahat olabilirsiniz. Masa başındaki işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Sonraki süreçte burundan nefes alma ile ilgili sorunlar yaşanır mı?

Ameliyattan önce, eğer varsa, solunum problemleriniz düzeltilecektir. Eğer solunum probleminiz yoksa bu durumda, yine de bir kontrol yapılacaktır. Burun içinde yapılacak bazı işlemler yüzünden ilk bir aylık süreçte solunum ile ilgili bazı problemler yaşama ihtimaliniz vardır. Bu süreç üç aya kadar uzanabilir. Bir gün iyi bir gün kötü nefes alıp verirsiniz ama sonuçta bu düzelecek bir sıkıntıdır. 3 – 6 ay arası dönemden sonra, ameliyatın neden olduğu herhangi bir nefes alma problemi yaşamanız söz konusu değildir.

Gözlük takmak için burun ameliyatının üzerinden ne kadar bir süre geçmesi gerekir?

Bize göre, 3 – 6 ay sonra gözlük takılmalıdır. Bunun nedeni ise, burnun kemik yapısının üzerine yaptığı baskının iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek olmasıdır.

Gözlük kullanmak estetik burun ameliyatına engelleyici bir durum mudur?

Gözlük kullanmak ameliyatı engelleyecektir. 3 – 6 aylık süreçte lens kullanmanızı öneriyoruz. Bu sayede gözlüğün burun sırtına uygulayacağı baskı ortadan kaldırılmış olacaktır.

Yaz mevsiminde burun estetiği yaptırmak mümkün mü?

Yaz aylarında, güneşin etkisi arttığından ötürü, ameliyatların kısıtlanması söz konusu olacaktır. Güneşin dolaysız etkilediği alanlarda kızarıklık, tahriş ve soyulma gibi süreçler başlatan işlemlerin iyileşme sürecine girmesi daha zor olmaktadır. Böylesi bir kısıtlama söz konusu değildir ve yaz aylarında yapılmasında herhangi bir çekince yoktur.

Sadece burun ucu rahatsızlığımı düzeltmek için ameliyatsız bir seçenek mevcut mudur?

Böyle bir seçenek mevcuttur. Burun ucu estetiği adı verilen ameliyat ile durumunuz iyileştirilebilir. Yani her zaman için kemiklere müdahale edilmesine gerek yoktur.

Lazer ile burun estetiği ameliyatı diye bir şey var mıdır?

Lazer teknolojisi estetik burun ameliyatlarında herhangi bir biçimde kullanılmaz. Bu bir yanıltma tekniğidir. Pazarlamaya önem veren kuruluşlar, lazer tekniğinin sahip olduğu etkileyicilikten istifade etmek isterler.

Daha önce yaptığınız burun estetiği sonuçlarını görmem mümkün mü?

Bu sonuçları size göstermemiz mümkün ama kliniğimize uğramanız koşuluyla.

Estetik burun ameliyatı sonrasında spor aktivitelerime devam edebilirim?

Yürüyüşlere en erke 15 – 20 günlük süreçte başlarsınız. Ancak çok önemli gayretler gerektiren spor aktivitelerine başlamak için 1,5 ay gibi bir sürenin geçmesini beklemeniz gerekmektedir.

Operasyondan kaç gün sonra uçak ile yolculuk yapabilirim?

7 – 10 gün süresince uçak yolculuklarından uzak durmalısınız. Kabin içindeki basıncın normal basınçtan farklı olması nedeniyle uçak içerisinde burun kanaması gibi bir sorun ile yüz yüze gelebilirsiniz. (Daha detaylı bilgi almak için Türk Hava Yolları’nın Uçuş Sağlığı sayfasını ziyaret edebilirsiniz).

Ameliyatın ücreti ne kadardır?

Ankara'da burun estetiği ameliyatın ücreti ile ilgili bilgi almak için başvuru yapmanız gerekir.