Dudak Dolgusu

Eğer dudaklar sadece hacme ihtiyaç duyuyorsa, bu durumda dolgu uygulamaları yeterli olacaktır. Hatları yeterince belirgin olmayan dudaklara ise farklı bölgelerden hacim kazandırılması gerekebilir. Bu nedenle farklı yerlere dolgu uygulaması yapılacaktır. Bu bakımdan doğal, yüz ile orantılı ve estetik müdahale yapıldığı anlaşılmayan dudaklara ulaşmak önemlidir.

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu işlemi, bu yüzden sadece dudakların kalınlaştırılması değildir, bir bakıma dudakların estetik müdahale yapılarak değiştirilmesidir. İşlemlerin yörüngesi dudaklardaki sorunlar temel alınarak planlanmalıdır. Dudak dolgusu yapılmadan önce dudakların lokal anestezi ile uyuşturulması gerekir. İşleminizin tamamlanmasından sonraki 3 – 4 saat boyunca bir şey yiyip içmemeniz gerekir. Doktorunuz sizi bu konuda uyaracaktır. İhtiyacınız ne ise o miktarda bir dudak dolgusu uygulanacaktır. 1 ml’yi nadiren aşan dolgu ihtiyacı söz konusu olur. Uygulamanın sonrasında dudaklarda şişlik ve morluk gözlenebilir. Bu nedenle 2 – 3 gün boyunca sosyal yaşamdan kopmanız gerekebilir. Bir hafta ya da on gün sonra yapılmış olan dudak dolgusu için kontrole gelirsiniz. Elde edilen sonuçlar 2 ila 6 ay boyunca etkisini göstermeye devam eder.

Dudaklardaki kanlanma çok fazla olduğundan, dudaklar sadece kas dokudan oluştuğundan dolayı bu bölgeye yapılan dolgular çok çabuk emilecektir. Dudak dolgularının en büyük dezavantajı budur. 3 veya daha fazla sayıda tekrar edilmesi durumunda (6 ay arayla dudak dolgusu) bu bölgeye dudak dolgusunu eritmek için gelen hücrelerin bir kısmı işleri bittiği zaman dönmez ve görünümünüz ilk günkü gibi olmaz. buda size uzun bir süre dudak dolgusu işleminin yenilenmemesi gibi bir konfor sunabilir.

Dudak dolgusunun alternatifi olarak kliniğimizde Needle Shaping cihazı kullanılmaktadır. Çok ince iğneler vasıtasıyla dudak içine verilen galvanik akım sayesinde bu bölgeye kollagen doku göç eder ve ciddi anlamda dolgunluk kazandırır. Ayda bir, iki veya üç kez tekrar edilmesi sayesinde elde edilen sonuç üç yıl kalıcılık sağlamaktadır.

Needle Shaping Dolgusuz Dolgu Uygulamasının Dudak Dolgularına Göre Avantajları;

• Kalıcılık süresi,
• Doğallığı,
• Asimetrilerin dolgulara göre daha rahat düzeltilmesi,
• Dışarıdan başka bir madde kullanılmadan kendi dokunuzun kullanılmasıdır.

Dolgusuz dolgu ile dudak dolgusu Needle shaping uygulaması da lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir uygulamadır ve bir kaç gün dudaklarınız şiş gezmek zorunda kalabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Needle Shaping