Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı IAL Sistem adı verilen ve % 100 saf hyalüronik asit kullanarak oluşturulan bu gençleştirme programında cilde 3-4 defa farklı aralıklarla(1-2 hafta) minik aşılar yapılıyor ve cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücrelere çalışma emri veriliyor. Sonuç: 2. günden itibaren ciltte belirgin canlılık, parlaklık, kırışıklıklarda hafifleme ve gerginlik. Bu Gençlik aşısı (IAL Sistem) 0-15-21. günlerde uygulanıyor. Alkol, sigara, akne, güneş ve solaryumdan dolayı zarar görmüş ciltlerde diğer tedavilerle birlikte tamamlayıcı uygulama olarak da kullanılan (IAL Sistem) Gençlik Aşısı; Avrupa ve Amerika’da yaklaşık 10 senedir kullanılıyor ve yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.

Gençlik Aşısı

Hyalüronik asit vücudun en önemli yapı taşlarından biridir ve kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar hemen her yerde bulnmaktadır. Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir. En fazla bebek cildinde bulunur. Canlı, nemi fazla, parlak ciltlere bebek gibi cilt dememiz bundandır. Hyalüronik asit cilde canlılığı, parlaklığı, nemi, tonusu, gerginliği veren hücre matriksini oluşturur. Ciltteki yaşlanma süreci Hyalüronik asidin 25-30′lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle hız kazanmaktadır. Cilt

Hyalüronik asidinin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını, esnekliğini kaybetmeye başlar. Hyalüronik asit saf bir maddedir. Burada kimyasal ve sentetiği veya yabancı maddeyi karıştırmamakta fayda var. Dışarıdan verilecek saf hyalüronik asit cildin savunma sistemini artıracak ve yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır. IAL Sistem de bunu yapıyor.
Hyalüronik asit tıpta hücre yenileme (doku rejenerasyonu) alanında uzun senelerdir kullanılmakta olup, tüm ülkelerde özellikle ortopedi alanında diz, omuz, kıkırdak dokusu yenilemeye yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır. Estetik işlemler içinde Hyalüronik Asit uygulamaları, cildin yaşlanma sürecini gerileterek cildin daha genç ve daha sağlıklı bir yapıda olmasını ve bu sağlıklı cilt yapısının da geçen zamanla sağlıklı kalmasını sağlar.

Gençlik aşısı IAL Sistemde hiçbir yabancı molekül içermeyen saf halde hyalüronik asit bulunur. Bunlar cilt dokusunun gençlik veren komponentlerini uyararak onların yeniden üretilmesini sağlarlar. Cilde Saf Hyalüronik asidin verilmesi hem doktor hem de hasta açısından son derece güvenilir ve faydalı bir uygulamadır.

Gençlik aşısı IAL Sistem; 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Hiçbir reaksiyona sebep vermemesi cildin kendi molekül yapısında olmasından kaynaklanır. Yüzde, boyunda, dekoltede ve ellerde sıklıkla uygulanan, bu bölgelerdeki problemlerin çözülmesinde önemli etkileri olan bir yapısı vardır. En önemli kullanım alanı Anti-aging uygulamalarıdır. Yaşlanma sürecinin cilt üzerindeki negatif etkilerinden cildi korumak amacıyla uygulanan IAL; hem önleyici hem de tamamlayıcı bir anti-aging tedavisidir. Gençlik aşısı IAL Sistem ACP‘nin piyasadaki diğer Hyalüronik Asit ürünlerinden farkı üretim teknolojisinde yalnızca kendisine ait patenti ile etkisinin uzun süreye yayılmasıdır. Hyalüronik asit saf bir moleküldür ve cilt ihtiyacı olduğu için onu hemen alır ve absorbe eder yani cilt tarafından hemen emilir. Ancak IAL Sistem ACP’nin özel üretim tekniği ile Hyalüronik asit molekülü kendiyle çapraz bağlanarak cilt altında uzun süre kalır ve etkisini uzun bir zamana yayar. Yani cilt uzun süre parlaklığını, canlılığını genç görünümünü muhafaza eder. Tüm cilt tipleri için endike olup, cildi dış koşullar nedeniyle zarar görmüş (Güneş, sigara alkol kullanımı vs.) veya yaşlanma sürecine girmiş tüm ciltlerde önleyici ve tamamlayıcı bir tedavi aracıdır. IAL’in standart bir protokolü yoktur, tamamıyla doktorun hastanın ihtiyacı karşısındaki oluşturacağı tedavi protokolüne göre uygulanmaktadır. Önerilen uygulama takvimi ise cildin bulunduğu konuma ve doktorun cilt analizi sonundaki verilerine bağlı kalmak şartıyla; haftada 1 enjeksiyondan toplam 3 veya dört enjeksiyon olarak önerilir. Yılda 2 kez tekrarlanması etkisinin uzun süre devam etmesini sağlar. 2. günden itibaren ciltte nemlenmenin arttığı, cildin doku tonusunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlenir. Sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir yaşam tarzı, tedavinin daha başarılı olasını ve uzun süre kalmasını sağlar. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık, eritem vs. olabilir. Genellikle uygulamadan sonraki bir iki saat içinde, nadiren de 24 saate uzayan bir periyotta tüm bu etkiler yok olur. İğneye yüksek hassasiyeti olan (Hipersensitivite) kişilerde uygulanmaz. Doktor tarafından belirlenen bir tedavi protokolü olmasından dolayı, doktor hastasının problemine göre yapılması gerekenleri detaylarla belirtecektir. Ancak genel olarak önerilen bol su içilmesi ve varsa sigara ile içki tüketiminin mümkünse azaltılması, cildin güneşten korunması için gerekli ürünlerin kullanılması başlıca dikkat edilecek hususlardır.


Gençli Aşısı IAL Sistem