Göz Altı Morluğu

Göz altı morluğu nedeni çoğu zaman tam olarak bilinmez. Aşırı yorgunluğa bağlı nedenler yüzünden ortaya çıktıklarını söylemek mümkündür. Ancak bazı durumlarda geçici olan göz altı morlukları, bazen sevimsiz biçimde kalıcı olabilir. Genetik kökenli göz altı morlukları vardır ama bazen sonradan yerleşebilen morluklara da rastlanılır. Genel olarak gözaltı morlukları koyu tenli insanlarda sıkıntı yaratırken açık tenli insanları daha az rahatsız eder. Ciltte meydana gelen renk değişikliklerine göz altında morluklarının da eşlik ettiğini söylemek mümkündür. Göz altı morluğu alt kapakta görülebileceği gibi, bazen üst kapakta da görülebilir.

Çevre koşulları da göz altı morluklarını kolayca etkilemektedir. Sigara ve alkol tüketimi, stresli bir yaşam tarzı, uykusuzluk ve yorgunluk morlukları arttırabilir.

Lazer Göz Altı Morluğu Tedavisi

Göz altı morluğu lazerle tedavisi hastadan hastaya değişiklik gösterir ama uygun bir tedavi biçiminin benimsenmesi gerekir. Hem göz altında hem de göz çevresinde vuku bulan morlukları azaltmak için kozmetik ürünler kullanmak kısmi bir avantaj sağlar. Bu kozmetik ürünler dolaşımı hızlandırır ve hücreleri yeniler ama kocaman sizi rahatlatacak düzeyde bir değişim meydana getiremez. Gözlerinizi çok yormamalısınız. Ayrıca gözlerinizi çok kullandığınız bir işte çalışıyorsanız, bu durumda ara ara gözlerinizi dinlendirmenizde fayda vardır.

Piyasada karşınıza çıkan tüm göz altı kremlerinden fayda sağlayacağınızı düşünmeyiniz. Bunlardan büyük bölümünün etkisi kısıtlıdır ve net bir değişim sağlamaya yetmez.

Lazer göz altı morluğu tedavisinin biçimi hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kliniğimizde bu sorunun tedavisinde Q Switched Nd-YAG Lazer kullanılmaktadır. Seanslar arasında 3 ya da 4 hafta aralık bırakmak gerekir.

Göz Altı Morluğu tedavisi

Göz Altı Morluğu Tedavisinde Seans Sayısı

Lazer gözaltı morluğu tedavisi toplam seans sayısı 6 – 10 arasındadır bazen bu süreler probleminizin cevabına göre çok daha fazla uzayabilmektedir. Lazer göz altı morluğu tedavisi süresince ve sonrasında güneş koruyucu kremler kullanmanız şarttır. Kliniğimizde uygulanacak lazer göz altı morluklarının tedavisi sonrasında normal yaşantınızdan kopmazsınız ve rahatsızlık hissi yaşamazsınız. 15 – 20 dakika arasında bitirilen işlem esnasında hafif bir ısınma hissi dışında sizi rahatsız eden birşey ile karşılaşmazsınız.

Lazer göz altı morluğu tedavisinde kullandığımız Q Switched Nd-YAG Lazer uygulama alanında morluğa neden olan pigmentler üzerinde ve bu bölge cildinin çok ince olmasından dolayı cilt altı bölgede ki dokuların renkleri üzerine etkilidir ve bu sayede tedaviye yardımcı olur. Lazer göz altı morluğu tedavisi zor ve zahmetli, sabır isteyen bir süreçtir. Yazın özellikle temmuz ve ağustos aylarında tedavinize ara verilecek bahar ve kış sezonunda devam edilecektir.

Lazer Göz Altı Morluğu Tedavisi