Kaş Kaldırma

Kaşlar gözlerimizin üzerinde bulunurlar ve mimik, ifade hareketleri dışında herhangi bir fonksiyonları yoktur. Ama kaşlar güzelliğin açığa çıkmasına vesile olan bölümlerden biri olarak ön plandadır. Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin artan etkisi ile birlikte kaşlar aşağıya doğru inmeye başlarlar. Aşağı inen kaşlar ve kaş altı dokular, göz kapaklarının üzerine yığılmakta ve bunların kötü bir görünüm kazanmasına neden olmaktadır.

Kaş Kaldırma

Kaşların pozisyonunu tek başına değerlendirmek doğru olmaz.
Kaş estetiğinde Kaşların konumunu göz kapakları, alın ve iki kaş arasındaki ilişkiyle değerlendirmek gerekir. Kaş altındaki dokunun hacmi yüz ile kaşların uyumlarını belli edecektir. Kaşların dış kenarlarının aşağıya dönük olması yorgun, mutlu olmayan ve mahzun bir yüz görüntüsüne sebep olur. Böylesi durumların düzeltilmesi için kaş kaldırma ameliyatı gündeme gelebilir. Dilerseniz geçici çözüm olarak botoks yaptırabilirsiniz ve kaşlarınız 4 – 6 ay arası bir dönem boyunca yukarı kaldırılmış olur. Ancak kalıcı çözüm için Botoks yeterli olmayacaktır. Başka bir çözüme yönelmek gerekir.

Kaş Estetiği

Endoskopik Kaş Kaldırma Kaş Asma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatları endoskopik teknik ve açık teknik diye ikiye ayrılır. Bu işlemler ameliyathane ortamında gerçekleştirilir ve düşündüğünüz gibi %100 kalıcı değildir. Kaşlardan biri iyileşmeyi takip eden 2-5 yıl içinde düşer ve yeniden müdahale gerektirebilir. Bu sebeple benim önerdiğim veya uyguladığım cerrahi işlemler değildir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri

Ameliyatsız da kaş kaldırmak mümkündür, iyileşme erken iyileşme dönemi hızlı gibi avantajları vardır.

Needle Shaping ile Kaş Kaldırma

Needle Shaping uygulaması ile kaş kaldırma gerçekleştirilebilir. Bunun için bazen tek bir uygulama bazende birer ay arayla 3 uygulama yeterli olabilmekte ve 3 yıl boyunca kalıcılık sağlamaktadır. Bu işlemde lokal etkili kremler veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen kolay bir yöntemdir. Etkisi hemen ortaya çıkan bu uygulamanın özel bir pansuman veya bakımı gibi bir durumda söz konusu değildir.

Kaş kaldırma

İple Kaş Kaldırma ve Kaş Asma

Bunlar arasında ip ile kaş kaldırma tekniği en çok bilinen ve arzulanan tekniktir. Çok hızlı bir biçimde uygulanabilir ve hiçbir problemin oluşmasına izin vermez. Silhouette Soft marka ipler iple kaş kaldırma işleminde tercih ettiğimiz iplerdir. Endoskopik ya da açık tekniğe nazaran daha fazla tercih edilmesi bu özellikleri nedeni iledir. Lokal anestezi ile yapılır ancak her zaman istenilen seviyelere kadar kaldırma sağlanmaya bilir ve kalıcılığı iki yıl kadardır.

Botox Kaş Kaldırma Enjeksiyonu

En kolay, en basit ve en kısa süreli kaş kaldırma işlemidir. Etkisi 4-6 ay arasında değişir. Uygulamanın kolaylığı bir çok doktoru ve hastayı bu işleme yöneltir. Lokal anestezi veya başka bir uyuşturucu kullanılmasını gerektirmeyen birkaç küçük enjeksiyon sonrasında 2-5 gün içinde etkisi görülebilen bir uygulamadır.

Bu tekniklerden hangisi seçilirse seçilsin genel olarak lokal anestezi ile hayata geçirilirler. Kaş kaldırma işlemi önerdiğimiz hastalarımıza göz kapağı estetiği ameliyatı, alın botoks uygulaması, needle shaping ve iple yanak askılama işlemlerini de sıklıkla öneriyoruz. Çünkü yüz bir bütündür ve bütün ile birlikte değerlendirilmelidir.