Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işlemleri, her mevsimde her cilt tipine sorun yaratmadan Vücut kıllardan kalıcı olarak arınmak için uygulanabilir.

Silk Touch yöntemi, uygulama süresini net bir biçimde kısaltmıştır ve ağrıdan ziyade masaj hissi vermektedir. Bu teknik, diode lazer teknolojisinin 810 nm dalga boyu ile çalışan biçimidir.

Soprano Accord Lazer Ütüleme epilasyon teknolojisi olarak isimlendirilir ve Silk Touch onun diode lazer ile yapılan biçimidir. Bu bahsettiğimiz sistemler tek bir saniyede çok daha fazla atış yapma özelliğine sahiptir. Her bir atışın neden olduğu ağrı seviyesi ¼ oranında düşmektedir. Bu yüzden, hem hızlıdır hem de acısız bir lazer epilasyon sağlayacaktır.

Güvenilirlik ve rahatlık açısından bu yöntem FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Birliği) tarafından onaylanmıştır. İstenmeyen kıllardan ve tüylerden lazer epilasyon ışığı sayesinde kurtulabilirsiniz. Saniyenin çok küçük bir kesiminde cilde gönderilen lazerin ışınları sayesinde kıl kökündeki pigmentlere ulaşılmış olunur. Pigment kıllara ve tüylere renk veren maddedir ve lazerin ışınları emebilme yeteneğine sahiptir. Pigmentler tarafından tutulan lazer ışınları ısı enerjisine dönüşür ve köklerde ki büyüme hücrelerini tahrip eder. Bu lazer ışınları cilt altına yönlenirken kesin olarak derinize ya da etraftaki dokulara bir zarar vermez. Kök ısısı 60 – 70 derece arası bir seviyeye yükselirse daha kolay tahrip olacaktır. Büyüme hücrelerini öldüren lazerin ısısı, kıl ve tüy köklerinden başlayacak yeni bir yaşam yolunun önünü almış olacaktır. Bu sayede de etkilenen kıl kökünden yeniden kıl üretilemeyecektir. Tüm mekanizma budur.
Lazerle uygulanan epilasyon işlemleri doğru uygulandığında güvenli, hızlı ve sağlıklı bir işlemdir.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Lazerlerinin Etki Mekanizması

Lazer epilasyon'da cihazından çıkan ışınlar, aktif evrede olan (anajen evre) kıl ve tüy köklerini etkilemektedir.
Bütün kıl ve tüylerin aynı zaman diliminde aktif evreye ulaşması mümkün değildir. Pasif evrede (telojen evre) bulunan kıl ve tüy köklerinin aktif evreye geçmesinin beklenmesi gerekmektedir. Birden fazla seans uygulama yapılmasının nedeni de tam olarak budur.
Tek bir bölgedeki kıl ve tüy köklerinin en fazla % 40’lık bölümü aktif evrede olacaktır. Bu yüzden her bir seansta görünürde olan kılların ve tüylerin % 40’lık bir kısmı etkilenebilecektir. Bir başka deyişle, uygulama yapılan bir alanda görülür halde bulunan kıl ve tüy köklerinin yaklaşık 4 – 5 katı kadar görünür olmayan kıl ve tüy kökü bulunmaktadır. Bunlar içinde kıl barındırmazlar, yani boş köklerdir. Lazer epilasyon bir biri ardına yapılacak olan seansların hedefi çıkması için zaman ihtiyacı olan bu köklerin ortadan kaldırılmasıdır.
Seans sayısının artması elde edilen etkinliğin artması ile aynı anlama gelmektedir. Kesin bir seans sayısından bahsetmek mümkün değildir. Bunun nedeni ise, kılların kalınlığının, yoğunluğunun ve renginin her bir birey için farklılık göstermesidir. Kişiden kişiye ve uygulama yapılacak bölgeden bölgeye değişiklik gösteren seans sayılarından bahsetmek gerekir. Ama bir kez tedaviye başladıysanız, bize göre en az 3 seans devam etmeniz sizin çıkarınızadır. 3 seanslık ortama bir tedavi ile tatmin edici sonuçlara ulaşılması mümkün oluyor. Tüylerin ve kılların tastamam ortadan kaldırılmasını hedefliyorsanız, daha fazla sayıda seansa gelmeniz gerekir. Kökten bir çözüm için 3 – 8 seans arası bir tedavi süreci yeterli olmaktadır. Ancak bazı hastalar için nadiren bile olsa çok daha fazla tedavi seansı gerekli olabiliyor.

My Image

Siz Lazer Epilasyon İçin Uygun Bir Aday Mısınız?

Lazer epilasyon işlemleri için en ideal adayın iki özelliği bulunmalıdır. Bunlardan birincisi açık tenli olması gerektiğidir. İkincisi ise koyu renkli kıllara ve tüylere sahip olmasıdır.

Soprano Accord Diode lazer cihazı sayesinde, çok açık renkli kıl köklerinden çok koyu tenli kişilere kadar düşünülebilecek bir yelpazede, hemen hemen tüm cilt türlerine ve hatta zencilere bile lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Zencilerin en çok talep ettiği Soprano Accord ile yapılan lazer epilasyon işlemi çok iyi sonuçların alınmasına vesile olmaktadır.

Bilindiği gibi, lazerler bir ışık enerjisi üretir ve bu ışık cilde zarar vermez. Direk olarak kıl ve tüy köküne ulaşan bu ışık yalnızca hedeflediği kökleri tahrip etmektedir. Vücudunuzda herhangi bir artık bırakması da söz konusu değildir. Çoğu zaman sanılanın aksine, herhangi bir kanserojen etkisi de yoktur.

Hamilelere uygulanması zararlıdır. Kesinlikle Tavsiye edilmez.

18 yaşını bitirmiş ve uygulama yapılacak olan bölgesinde herhangi bir aktif yarası bulunmayan kimselere lazer epilasyon başarılı bir biçimde yapılabilir.

Uygulamadan önce işlem bölgeleri göz ile muayene edilir ve sonrasında işleme başlanılır.

Soprano Accord cihazı ile solaryum ya da güneş banyosu ile bronzlaşmış olan kimselere bile güvenli ve sağlıklı bir biçimde yapılabilmektedir.

Bu cihaz sayesinde ağrısız, sızısız bir lazer epilasyon işlemi geçirmiş olursunuz. İşlem yapılacak olan alanlara tedavi süreci başlamadan en ez dört hafta öncesinde herhangi bir kökten alma yöntemi (ağda, cımbız, kıl dökücü krem vb.) uygulanmamalıdır. Lazer ışığı ile tahrip edilen kökler bir daha hiçbir biçimde gün yüzüne çıkmazlar.

FDA’nın da onayladığı bu durumun uzun süreli klinik araştırmalar ve çalışmalar sayesinde kanıtlandığını söylemek mümkündür.

Lazer Epilasyon Ütüleme

Lazer ile Yapılan Epilasyon Seansı Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon uygulamalarında seans sayısını belirleyen çeşitli faktörler vardır.

 • Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğü bu faktörlerden ilkidir.
 • Kullanılan cihazın etkisi ve hızı da bir diğer faktör olarak sayılabilir. Bu gibi nedenlerden ötürü seans süreleri farklılık gösterir.
 • Ortalama bir bıyık ve çene bölgesi 4 – 5 dakika içinde işlemden geçirilebilir.
 • Her iki bacağa birden uygulama yapıldığı zaman süre 2 – 3 saat arasında değişmektedir.
 • Her bir seanstan sonra 40 – 60 gün arası bir sürenin geçmesi gerekir.
 • Kılların ne kadar hızlı çıktığına yani kıllarınızın yapısına göre bu süre artacak ya da azalacaktır.
 • Tedaviniz ilerledikçe seanslar arasındaki gün sayısının artması gerekir. Vücudun neredeyse tüm bölgelerine lazer epilasyon işlemi yapılması mümkündür.
 • Kadınların gebelik döneminde yaptırması doğru değildir.
 • Uygulama yapılacak olan bölgede yara, ben vb. durumlar söz konusu ise yine lazer epilasyon yapılması söz konusu olamaz.
 • Uygulama yapılacak olan bölgedeki kıllar ve tüyler, tedavi başlamadan önce kısaltılmış olmalıdır. Ama kökten kıl alma yöntemlerinin en az bir ay süreyle bir kenara bırakılması gerekmektedir.
 • Ortalama tedavi seans sayıları kişisel ve bölgesel farklar göstermekle birlikte 6 - 8 seansı bulmakta nadiren de olsa daha az veya daha uzun sürebilmektedir.
 • Yüz bölgesi uygulamalarının seansları özellikle uzun sürmektedir.
 • En hızlı cevap alınan bölgeler koltuk altı ve genital bölgelere yapılan lazer epilasyon uygulamalarıdır.

Epilasyonda Buz Lazer Teknolojisi Nedir ?

Buz lazer epilasyon uygulamasının en belirgin özelliği uygulama sırasında diğer lazerli uygulamalara göre acı hissi yoktur. Başlık ve atım alanı daha geniştir bu sayede seans sayısı da daha azdır tüm vücuda 30 ila 45 dakika arasında uygulanabilir. buz lazer İnce vücut tüylerinde de oldukça etkindir. Yanak, kaş arası tüyleri gibi çok hassas alanlarda da kullanılabilmektedir. Koyu tenli kişilerin de lazerli epilasyon dan yüksek verim almasını sağladığı gibi Yaz dahil tüm mevsimlerde yapılabilir.

(Soprano Ice) Buz Lazer teknolojisinin Diğer uygulanan Lazer epilasyon sistemlerine göre avantajları:

 • Acı ve Ağrı Hissi oluşmaz
 • Uygulaması Hızlı
 • Her Mevsimde Yapılabiliyor olması
 • Koyu Tenlerde de Başarılı.
 • Hassas alan ve bölgelere yapılabilmesi
 • Yüz ince tüylerinde de aktiftir.

Ankara lazer epilasyon işlemlerinin ne kadarlık bir maliyete sahip olduğunu belirtmek yasal olarak mümkün değildir. Ancak (+90 312 448 23 61) veya bize formlarımız üzerinden ulaşarak öğrenmeniz mümkündür. Randevu sistemi ile çalıştığımız için, Ankara Çankaya’da bulunan kliniğimden randevu alarak bize gelmenizi rica ediyoruz.