Nazolabial Dolgu

Burun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı verilir.

Bu çizgi/oluk bebeklerde de vardır.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte çok daha belirgin bir hal kazanır. En fazla dolgu uygulaması yapılan yerdir. Bu çizgiler belirgin ise yorgun, mutsuz ya da daha yaşlı görünebilirsiniz.
Nazolabial dolgu uygulaması için hyaluronik asit içerikli dolgular tercih edilmektedir ve bu sayede bu oluklar doldurulur. Hyaluronik asit dokunuzu eritmez, aksine kendine su çekerek etkili olan bir maddedir. Normalde vücudumuzun yapı taşlarından biridir. Özellikle eklem içinde, damarlarda ve deride bulunur. Kimi insanlarda bu madde az olabilir.
Nazolabial dolgu uygulaması sonrası mimik kaslarınızda herhangi bir sorun olmaz ve gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama iğne ile cilt altına hyalüronik asit enjekte edilmesi sayesinde yapılmaktadır. Rahatsızlık ya da ağrı oluşmaması için uygulama yapılan alanlara uyuşturucu kremler sürülür. Nadiren lokal anestetik enjeksiyon gerekir. Nazolabial dolgu uygulaması diğer bölge dolgu uygulamaları ile birlikte veya tek başına yapılabilir.

Nazolabial Dolgu

Problemin boyutuna göre kullanılacak dolgu miktarı değişiklik gösterebilir, ancak uygulamanın etkisi hemen ortaya çıkacaktır. Hatta bir taraf yapıldıktan sonra aynada diğer dolgu yapılmamış taraf ile kıyaslama yapabilirsiniz. İlk bir iki gün kızarıklık ve şişlik olabilir. En iyi görüntü 3 – 4 gün içerisinde ortaya çıkmaktadır. İlk haftanın sonunda kontrol yapılacaktır. Nadiren iğne ile gerçekleştirilen bu uygulama sonrasında morluk olabilir. Oluşursa eczanelerden morluk giderici kremler, kapatıcı kremler kullanabilirsiniz.
Nazolabial dolgu uygulamasının etkisi 9 – 18 ay süreyle sürecektir. Hyalüronik asit içeren dolgular etkinlik süresi bakımından farklılık gösterir ama en kötü durumda bile en az 9 ay boyunca uygulama yapılan bölgede kalıcılık sağlamaktadır.
şturucu kremler sürülür. Nadiren lokal anestetik enjeksiyon gerekir. Nazolabial dolgu uygulaması diğer bölge dolgu uygulamaları ile birlikte veya tek başına yapılabilir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması

Needle Shaping ile dolgusuz hacim kazandırma

Needle Shaping uygulaması nazolabial dolgu uygulamasına çok iyi bir alternatiftir. Bu bölgenin dolgu malzemesi kullanmadan hacim kazanmasını sağlayan yeni bir uygulamadır ve dolgulara kıyasla iki kat daha uzun etkilidir. Bir ay arayla iki veya üç uygulama sonunda elde edilen görüntü 3 yıl kalıcıdır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Hacim gerektiren yüzün hemen her bölgesine uygulanabilen hızlı etkili kolay bir işlemdir.

Kendi kollagen dokunuzun buraya çekilmesini sağlayan işlem mikroototransplantasyon olarak adlandırılmaktadır. Ülkemizde yeni olan bu uygulama dünya da 15 yılı aşkın bir zamandır kullanılmaktadır.