Saç Ekimi

Günümüz dünyasında en çok uygulanan cerrahi işlemlerden birisi de saç ekimidir. Saç ekimine yönelik çok ciddi bir talep bulunduğunu (özellikle Ankara ve İstanbul’da) söylemeliyiz. Saç ekimi işlemlerinin sağlık turizminin önemli bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. Avrupa ülkelerinden gelen birçok insanın Türkiye’de saç ekim talep ettiğini söylemek mümkündür. Saç nakli denince, akıllara ilk gelen şey, eski tekniklerin yol açtığı kötü sonuçlardır. Bu kötü sonuçlar akla çim adam görüntüsünü getirir. Ancak bu türden uygulamalar artık kullanılmıyor. Bu yüzden kötü sonuçların alınması söz konusu değildir. Çim adam görüntüsüne sahip kişilerin eski görüntüleri estetik saç ekim sayesinde normale döndürülmüştür. Saç ekiminin ciddi tecrübe isteyen bir iş olduğunu söylemek gerekir. Saç ekimini plastik cerrahların yapması gerekir. Biz kliniğimiz özelinde, diğer yöntemlere göre daha üstün olduğunu düşündüğümüz FUE Tekniği’ni tercih etmekteyiz. FUE ile yapılan işlemlerden sonra doğal ve sağlıklı sonuçlara ulaşırsınız ve iyileşme sürecini diğer yöntemlere kıyasla çok daha hızlı bir biçimde atlatırsınız.

Saç Ekimi

Fue tekniği ense ve yanlardan tek tek saç foliküllerinin çok ince bir iğne ile alınarak saçsız alanlara nakledilmesi işlemidir.

Tek bir saç folikülü ele alındığı zaman, aslında saç ekim işlemi organ nakli benzeri bir işlemdir. Her bir folikül bir damara bağlıdır. Transfer edilen saç kökleri, yeni yerlerinde beslenebilecekleri bir damara bağlanmalıdır. Saç ekimi işlemi, bu nedenden ötürü, ciddi tecrübe ve özen isteyen bir uygulama olma özelliği taşır. Mesele üzerine iyi bir eğitimi olan ve kendisini kanıtlamış plastik cerrahların yapması gereken bir işlemdir.
Saç ekim için iyi bir ekip çalışması gereklidir. En az bir plastik cerrah ve 2 ya da 3 adet hemşirenin uygulama için hazır olması lazımdır. Hafif sedasyon ve lokal anestezi ile yapılması gereken uygulama kesinlikle ameliyat ortamında gerçekleştirilmelidir.

Kaç adet saç nakledileceğine göre değişen uygulama süresi, ortalama olarak 4 – 8 saat gibi bir zaman aralığında yapılır. Ücretlendirmenin de nakledilen saç folikülü miktarına göre belirleneceğini söylemek istiyoruz. İlk olarak, eğer saç ekimi düşünüyorsanız, bir plastik cerrah ile görüşmelisiniz ve muayene olmalısınız. Uzman cerrah ekim için uygun olup olmadığınızı ve ihtiyacınız olan saç folikülü sayısını size iletecektir. Bu işlemin tastamam gerçekleştirilmesi için 10 gün ayırmanız istenecektir. İlk bir aylık süreçte, saç nakli yapılmış bölgedeki yeni kökler dökülecektir. 1 – 3 ay arası dönemde, bu foliküllerden yeni saç kökleri çıkmaya başlar. En kalıcı sonuç 6 – 8 ay sonra görünür olacaktır. Saç ekiminin sabır gösterilmesi gereken ve ekim sıklığı ne kadar artarsa o kadar verimli sonuçların alınacağı bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Saçsız alanı çok geniş olan bireylerde birden fazla seansın uygulanmasını önermekteyiz.

UYARI: Ülkemizde bazı kliniklerde ve sağlık kuruluşlarında, saç ekimi işlemlerini plastik cerrah olmadan gerçekleştiren birden fazla meslek grubu (ziraat mühendisi, astsubay, tornacı vb.) vardır. İşleminizi yapacak olan kişilerin eğitim durumunu ve tecrübesini öğrenmenizi tavsiye ediyorum. İşlemlerin nerede yapılıyor oluşuna da dikkat ediniz. Yaptıracağınız işlem ne olursa olsun, yaptığı iş ile ilgili sorumluluk sahibi ve eğitimli kişileri seçmenizi öneriyorum.

Ankara'da Saç ekimi fiyatları konusunda merak ettiğiniz konuları bizler ile paylaşmak için formlarımız üzerinden iletişim kurabilirsiniz.


Saç ekimi