Vücut Estetiği

Vücut estetiği ameliyatları konusunda merak ettiğiniz soruların yanıtlarını İnternet sitemizde bulabilirsiniz. Karın germe ameliyatı, mini karın germe ameliyatı, kol germe ameliyatı, liposakşın ameliyatları hatta meme estetiği ameliyatları bu sınıflamaya girer.

Vücut estetiği ameliyatları hakkında hazırladığımız sayfalarımız bize ulaşan hastalarımızın muayene esnasında operasyon öncesi ve sonrasında en çok merak ettikleri soruların cevapları şeklinde hazırlanmıştır.

Vücut Estetiği

Ameliyat başarısı tek başına teknik başarı değildir. Hastalarla kurulan iyi iletişim başarının temelini oluşturmaktadır. Uygun hasta seçiminden, teknik seçimine, hasta beklentilerinin en iyi şekilde anlaşılıp doğru sınırlar içinde olup olmadığına karar verilmesi ve hastanın gerekiyorsa doğru sınırlara yönlendirilmesi ön görüşmelerin olmazsa olmazlarıdır. Önerdiğimiz ve anlattığımız bilgilerin doğru anlaşılıp anlaşılmadığı çok önemlidir. Bu karşılıklı bir muayenede iyi bir iletişimle anlaşılabilmektedir. Muayeneniz sonunda, ameliyat, ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası süreçleri doğru ve iyi anlamanız bizim için de çok önemlidir.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı

Vücut estetiği ameliyatları plastik cerrahlar tarafından yapılan estetik ameliyatlardır. Dünya’da ve Türkiye’de son yıllarda vücudu şekillendirme ameliyatları en çok tercih edilen estetik ameliyatlar olmuştur. Vücut estetiği ameliyatlarında; fazla olan, kontür problemi yaratan yağlar alınır, vücut şekillendirilir ve oran sorunları giderilir.

Kısacası vücut estetiği ameliyatları zayıflatma ameliyatı değildir. Arzulanan sonucun elde edilebilmesi için vücut estetiği planlanacak hastanın beslenme alışkanlıkları, hayat düzeni, bu ameliyat veya ameliyatlara yüklediği anlamlar hepsi birden önemlidir. Beslenme alışkanlıkları bozuk birine vücut estetiği ameliyatlarından liposuction veya karın germe ameliyatı gerçekleştirmemiz hastanın bu alışkanlıklarını düzeltmemesi halinde uzun vadede mutsuzluklara, elde edilen başarının sürdürülebilir olmamasına neden olacaktır. Bu yüzden bu hastalar öncelikle spor ve diyet ile alışkanlıklarını düzeltmeli sonrasında vücut estetiği ameliyatı yapılmalıdır. Bu ameliyatlarla zayıflamayı amaçlayan hastalar mutlaka yukarıda anlattığım yönde analiz edilmeli gerekiyorsa hasta diyetisyene yönlendirilmelidir.

Sonuç olarak doğru hasta seçimi ile gerçekleştirdiğimiz vücut estetiği ameliyatları sayesinde hastalarımız ayna karşısında vücutları ile barışık olmaya başlarlar.
Karın bölgesinde şekil bozukluklarının estetik cerrahi operasyonlarla düzeltilmesine karın germe ameliyatı veya karın estetiği ameliyatları denilir. Bazen de İngilizce isminin Türkçe okunuşu ile abdominoplasti ameliyatları da denilir. Karın germede deri fazlalıklarınız, çatlaklarınız ve deri altındaki yağ dokularınız için müdahale yapılmaktadır.

Vücuttaki kontürünüzü bozan yağ fazlalıklarından kurtarmak ve vücudu şekillendirmek, estetik bir görünüm elde etmek için Liposakşın yani yağ aldırma operasyonları yapılmaktadır.

Vücut estetiği