Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirme ve cilt gençleştirmenin yanı sıra cilt sıklaştırma işlemleri de neredeyse aynı yöntemi ve hedefi bünyesinde taşıyan işlemlerdir. Bu sorunlar çok fazla tedavi seçeneği ile iyileştirilebilir. İlk olarak farkında olmanız gereken şey, tek bir uygulama ve tek bir cihaz sayesinde tüm problemlerinizden kurtulmanızın mümkün olmadığıdır. Cildin daha genç kalması veya daha genç görünmesi için ilk olarak neye ihtiyacınız olduğunun bilinmesi ve buna göre bir planlama yapılması gerekmektedir.

Yüz Gençleştirme

Her bir yaş grubu için farklı planlamalar yapılması gerekmektedir. Herkesin cilt tipi ve yaşadığı sorun farklıdır ve bu yüzden bu durumlar ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Cildin yaşlanmasında bazı faktörler çok etkindir. “Zaman” ve “yer çekimi” durdurulamaz. “Güneşin etkileri” koruyucu kremler ile azaltılabilir. “Sigara” ve “alkol” gibi alışkanlıklar azaltılabilir ya da bırakılabilir. Aileden geçen genetik cilt özelliklerini düzeltmek için önemler alınabilir ve cilt kuruluğu nemlendirici kremler ile azaltılabilir. Bu durumların her biri ile aktif olarak mücadele etmek gerekir. Elde edilecek olan başarı ile bu faktörlerden ne kadar etkilendiğiniz arasında güçlü bir ilişki vardır. Planlamalar bu sorunların aşılmasına yönelik olarak yapılmalıdır.

Lazer Cilt Yüz Gençleştirme

Bu kapsamda yüz gençleştirme uygulanmasında muhtemel olan işlemler şunlardır:

Lazer Cilt Sıklaştırma, Gözenek Daraltma ve Lazer Yüz Gençleştirme : Cilde en yakın alt tabaka olan dermise gönderilen lazer ışınları sayesinde hayata geçirilir. Bu amaçla kliniğimizde Medlite Q – Swithed Nd- Yag lazer kullanıyoruz. Bu cihaz, dermişin içinde gerilime ve sıklığa neden olan tüm kollajenleri ısıtarak etki etmektedir ve bu sayede cildin sıklaşmasını sağlar. Lazer yüz gençleştirme işleminin istenilen seviyede faydalı olabilmesi için 6 – 8 seanslık bir işlem süreci gereklidir. Lazer yüz gençleştirme işlemi 1 saat içerisinde yapılan işlem hafif ısı hissine ve uçuk bir pembeliğe neden olacaktır. 15 ya da 30 gün aralıklarla işlemler tekrarlanabilir.

Plexr: Yüz gençleştirme uygulamaları arasında özellikle göz çevresi kırışıklıkların, göz kapağı fazlalıklarının tedavisinde ameliyatsız önemli seçeneklerden biridir. Uygulama sonrası bir haftalık bir kabuklanmaya neden olduğunun bilinmesi önemlidir.

Needle Shaping: Bu işlemde cerrahi olmayan bir yöntemdir ve kaş kaldırmadan, yanakların yukarıya doğru dolgunlaştırılması ve çekilmesi, dolgu ihtiyacı olan bölgelere dolgu yapmadan kendi kollagen dokunuzla hacim kazandırılması ve dudak kalınlaştırmaya kadar bir çok sorunun tedavisinde kullandığımız, galvanik akımla çalışan bir yöntemdir.
Mikropor Tedavisi, cilde açılan, dermise kadar uzanan, gözle görünmeyen deliklerden dermisin ve cildinizin ihtiyaçlarının verilmesi ve yapılan travmaya bağlı cilt sıkılaşması ve yara iyileşmesinin tetiklenerek kollagen yapımını artırmaya dayanan, ilk 24 saat kızarıklığa neden olan bir yöntemdir.

Thermage CPT – Body: Bilinen en ideal yüz gençleştirme cihazı budur. Yüze, boyuna ve vücudun her yerine uygulanabilir. Hedef dermis içerisindeki kollajenlerdir ve sadece bir seans ile uygulama yapılan bölgenin sıklaşmasını sağlar.

Botoks: Alın, kaş ortası, göz çevresi ve üst dudak üzerindeki kırışıklıkların azaltılmasını sağlarken, kaşların daha güzel durmasına vesile olur. Yüz gençleştirme uygulamaları arasında dünyada en çok başvurulan işlemdir.

IAL Sistem: cildin en önemli ihtiyacı hyalüronik asit enjeksiyonudur çünkü bu asit giderek azalmaktadır. Cildin nemlenmesine sağlayan bu tedavi sayesinde çok ince kırışıklıklar bile azaltılabilir.

Bio-expander: Yerçekimi nedeniyle zamanla yanaklar aşağıya doğru sarkar ve bu yüzden hacim sorunu meydana gelir. Bu sorunun giderilmesi ve gözaltı çukurlarının düzeltilmesini sağlayan bir yöntemdir. Çok ince bir dolgu maddesi olduğunu eklemek gerekir.

Dolgu: Bazı kırışıklıklardan ve çizgilerden kurtulmak için illaki hacim ilave edilmesi gereklidir. Hyalüronik asit içeren dolgular bu amaçla kullanılabilecek en sağlıklı ürünlerdir. Uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak ne kadar etki edecekleri değişiklik gösterir ama en az 9 en çok 18 ay maksimum etkide bulunur. Enjekte edildikleri bölgeden ayrılmazlar.

Güneş Koruyucu Kremler: Özel olarak 20’li yaşlardan itibaren kullanılmasında fayda vardır. Cildin aşağıya doğru sarkmasını ve yıpranmasını erken yaşlarda engellemiş olursunuz. Her mevsimde kullanılabilir. 3 saat aralıklar bırakılarak güneşe maruz kalan cilt alanlarına sürmeniz yeterli olacaktır. Yüz gençleştirme ve yüzün genç kalmasının sağlanması konusunda en ucuz yöntemdir. Ancak yıllar boyunca özellikle 18-20'li yaşlardan itibaren düzenli kullanmanız gerekmektedir.

Yuz genclestirme